HISTÓRIA

História organizovaného hokejbalu v Žiari nad Hronom a klubu Hbk SPORT TREND siaha na začiatok 90. rokov 20. storočia, kedy niektorí z nás, ako starší žiaci hokejového klubu v Žiari nad Hronom (neskôr dorastenci), si vypĺňali deväť mesačnú prestávku v sezóne. Tak sa stalo, že sme sa viac venovali hokejbalu ako hokeju. Túto partiu spočiatku tvorili: Peťo Uhrovič, Rasťo Uhrovič, Marek Kováč, Maťo Kováč, Mišo Krupka, Ďuri Kotyk, Dodo Michaleje, Jano Ondrik a Filo Henč. Hrávali sme zápasy väčšinou medzi sebou. Neskôr sa k nám pridali ďalší chalani ako Mišo Mokroš, Marek Pračka, Kubo Žiliak a tak sa začalo postupne tvoriť jadro jedného klubu.

Naše ihrisko sa nachádzalo na území 3. ZŠ (dnes gymnázium), kde sme trávili väčšinu svojho voľného času. Našu závislosť na tomto športe dokazuje aj to, že sme veľa krát hrávali aj v 30 C teplotách (keď sa mal podľa počasia hrať futbal, ako nám to mnohí starší vysvetľovali), v silnom daždi a počas zimy, keď bolo treba odhrabávať aj 30 cm snehu a na asfalte ostal zamrznutý sneh.

V rokoch 1997 a 1998 Peťo Uhrovič ako tréner žiarskych hokejových prípravkárov, zorganizoval "HOKEJ NA NÁMESTÍ". Prvý ročník bol orientovaný výlučne na propagáciu hokeja a proti sebe si zápas zahrali dorastenci (Michaleje, Kotyk, Hronec, R. Uhrovič, ...) s prípravkármi (Vallo, Valko K., Považanec, Šulek, ...), ktorí dnes spoločne hrávajú v jednom tíme. Druhý ročník mal už charakter hokejbalového turnaja.

Po rekonštrukcii plochy na zimnom štadióne v Žiari nad Hronom sme začali hrávať na tejto ploche. V tomto čase sa k nám pridali ďalší chalani.

Prvá naša konfrontácia s mužstvom z iného mesta bola v roku 2002, kedy Janči Ondrik vybavil zápas proti víťazovi Ružomberskej ligy a tak sme cestovali do Ružomberka. V tomto zápase sme zvíťazili 14:7.

V lete roku 2003 sa konal turnaj na zimnom štadióne, kde sa stretlo osem tímov zo Žiaru nad Hronom. Finále si zahrali v dvoch mužstvách niektorí chalani zo spomínanej partie.

Od roku 2004 sa začala v Hliníku nad Hronom organizovať hokejbalová liga pod názvom Hlinícka amatérska hokejbalová liga. Prebiehala v letných mesiacoch počas prázdnin. Hrali tu dve žiarske družstvá LAVÍNY (Kotyk, R. Uhrovič) a PUM (P. Uhrovič, Šulek, Valko K., Valko T., Vallo, Považanec, Darmo, Košta, Hronec), ale aj ďalší Žiarčania v iných tímoch (Michaleje, ...). Žiarske družstvá nakoniec odohrali všetkých šesť doposiaľ zorganizovaných ročníkov. Lavíny resp. Lavíny PUM  zvíťazili v prvých štyroch ročníkoch (v roku 2006 aj II. BB ligu – Michaleje, Kotyk, Uhrovič R.) a druhé žiarske družstvo PUM v piatom ročníku, čomu predchádzalo nové zloženie tímu. V šiestom ročníku bolo družstvo PUM po vytvorení nového hokejbalového klubu premenované na SPORT TREND Žiar nad Hronom a pod týmto názvom opäť zvíťazilo.

Niektorí hráči z tohto tímu sa v roku 2004 zúčastňovali aj II. zvolenskej ligy a mladšia generácia si zahrala na Majstrovstvách Slovenska juniorov „Mamut Cup“.

V roku 2009 sa družstvo SPORT TREND prihlásilo do Banskobystrickej hokejbalovej ligy, kde bolo ako nováčik zaradené do druhej ligy. Celú súťaž sa mu podarilo vyhrať a v sezóne 2010/2011 bude hrať I. BBHBL.

 
      PARTNERI
   
     
     
       MEDIÁLNI PARTNERI.........................................................
    
     ÚSPECHY
     
 
I. miesto - II. BBHBL roč. 2009/2010
I. miesto - HAHBL roč. 6 rok 2009
I. miesto - HAHBL roč. 5 rok 2008
 
     
 
Oficiálna internetová stránka hokejbalového klubu SPORT TREND. Copyright © 2010 SPORT TREND, s.r.o.. Všetky práva vyhradené.            Online návštevníci: